Dostal  jsem se k možnosti posuzovat foto obraz od firmy Saal Digital, ke kterému bych se nyní rád vyjádřil. Předesílám, že se jednalo o jakýsi výměnný obchod, “obraz za recenzi”, recenze však měla být upřímná, tak jsem souhlasil.

Když firma přijala moji žádost, zúčastnění se na této akci, byl jsem potěšen a radoval se, že budu mít nějaký pěkný obraz s mojí fotkou. To přeci potěší každého, fotka na PC je fajn, ale držet ho v ruce, je přeci jen něco jiného, mnohem úžasnějšího!

Shodou okolností se mi však nahromadila práce a já nevěděl kam dřív, pak i má paměť trošku zazlobila, takže jsem se k tomu dostal až pár dní (2), před koncem akce. Rychle jsem tedy vybral jednu z mých fotek, pěknou ropuchu, stáhl editační software od zmiňované firmy a začal se činit.

Software mě potěšil, byl velmi intuitivní, žádné reklamy, nebo podobné nepříjemnosti. Jednoduše jsem zvolil obrázek, formát a typ obrazu. No, jednoduše.. Byla tu možnost spousty formátů, rámů a typů uchycení. Když jsem se však nakonec proklikal a objednávku odeslal, nezbývalo nic jiného, než se těšit na svůj první foto obraz.

Jedná se o Německou firmu, která odesílá prostřednictvím DHL, tak jsem měl velká očekávání, jak na kvalitu tisku, provedení obrazu, tak i dopravy.

Obraz dorazil snad během 2-3 dnů, po domluvě ho převzala sousedka a já netrpělivě počítal čas do konce pracovní doby.

Když jsem rozbalil pečlivě “zakartónovaný” balíček a vyndal obraz, překvapilo mě, co vše lze dosáhnout jednoduchým, ale precizním zpracováním. Nakonfiguroval jsem si bezrámový obraz na “bůhvíjaké” desce, dle názvu něco s hliníkem, v případě zájmu rád dohledám přesně, s jednoduchou zachycovací konzolí na zádi.

Kvalitu obrazu hodnotím na výbornou, i při rozměru 30x45cm drží všechny detaily a barvy vyšly dle očekávání, a to zatím nemám zkalibrovaný monitor, který se všeobecně u zakázek tohoto typu doporučuje! Hliníková konzole je obdélníkového tvaru a umožňuje obraz uchytit jakýmkoliv směrem, na hloubku má asi 5-7mm, čili obraz na zdi působí plasticky, má jemný odstup, za kterým by se mohla případně instalovat i nějaká LED kulisa, mírně ho podsvítit.

Závěrem bych rád poděkoval firmě Saal Digital, že mi umožnili účast na této akci! Jsem přesvědčen, že tím naše spolupráce nekončí a do budoucna znovu využiji jejich služeb!

Zde pár fotek:

Photographer 

Leave a Comment