Fotosešit.. Co to je? To byla první myšlenka, když mě oslovila nabídka od firmy Saal Digital, recenze za fotosešit. Znal jsem obrazy, fotoknihy, ale to je fotosešit? Nějaký notes, kde máte na titulce vlastní fotku? Možná – podle ceny, velmi nízké, by to tomu nasvědčovalo..

Ale ne, ono je to jinak, už v konfigurátoru jsem pochopil, že se jedná o jakousi fotoknihu, avšak v kroužkové vazbě. Fotokniha pro chudé, pomyslel jsem si..

No nic, vrhnu se na to, uvidíme, jak to bude vypadat. Musím říct, že jsem u toho po výběru formátu a typu strávil poměrně dost času, nejprve mi zvolený přišel počet stran (22) až příliš, ale už v půlce jsem měl co dělat, abych se vešel. Naflákal jsem ho fotkami z dovolené, nejprve s jistým opovržením, že moje “profesionální fotky” nasypu do nějakého sešitu, ale musím se přiznat, že mě to po chvilce začalo docela bavit. Software od Saal Digital, který je stejný jako na fotoobrazy, umožňuje spoustu voleb a možností, které jsem skrze nedostatek času a únavy ani nevyzkoušel. Teď zpětně přiznávám, že mě to trošku mrzí, mohl jsem si se sešitem fakt vyhrát, ale nic nebrání tomu, objednat si ještě jeden. Nebo raději rovnou knihu? 😉

No, po bitvě..

Každopádně, hned druhý den mi přišel email, že je objednávka zpracována a připravena k odeslání. O dva dny později, v sobotu, sousedka přebrala balíček od DHL. Já se v tu dobu věnoval s kamarádem pití piva na chatě, takže jsem si ho přebral v neděli. Jen co jsem vyběhl schody, balík jsem otevřel a vykoukl na mě celkem sympatický notes, kde je přední i zadní strana z nějaké tužší fólie a tak chrání celý blok.

Stránky jsou tištěné na pevnějším fotopapíru, kvalita opět velice dobrá. Neumím si vlastně představit lepší, leda tak na monitoru. Jde tedy o velmi milé překvapení za pár stovek.

A zde foto – kvalita těchto fotek neodpovídá reálně kvalitě fotek ve fotoknize:

Photographer 

Leave a Comment